9 C
Скопје

Модни додатоци во косата за ова лето – Сигурни сме дека барем еден ќе ве освои (ФОТО)

Доколку сакате кул модни додатоци кои веднаш ќе го променат Вашиот стил, погледнете ги постарите фотографии од 90-тите години.

Ретро гумени ленти, панделки, марами и штипки за коса – сите кои порано ги носевме, повторно се во тренд.

Лента со јазол

Instagram

Марамите или лентите за коса со јазол, се вратија на модната сцена пред неколку сезони. Оваа сезона, тие имаат огромно влијание врз трендсетерките и модните зависници кои претпочитаат да посегнат по ленти со светли бои. Вистински спасител се за време на летото, кога сакаме да си ја оддалечиме косата од лицето.

Машна во косата

Instagram

Романтичните детали во Вашата коса ќе Ви дадат нежен изглед. Овој ефикасен моден додаток можете да го направите и сами со помош на стара шнола или гумена лента, лепак и малку ткаенина.

Прочитајте и...  Едноставно и евтино: Домашен квасец од две состојки

Ретро стегачи за коса

Instagram

Се сеќавате на густите, меки гумени ленти од порано? Пред неколку сезони, овој заборавен моден тренд се појави повторно и за краток временски период се здоби со голема употреба од трендсетерките.

Марама врзана на главата

Instagram

Моден додаток од 90-тите години, кој ќе го гледаме почесто ова лето. Љубителите на модата сакаа да го прифатат овој ретро тренд, со доаѓањето на топлите денови и заштита на главата од сонце.

Декоративни шноли за коса

Instagram

Шнолите за коса кои имаат декоративна употреба, не враќаат во детството. Изгледаат елегантно и ненаметливо.

Шапки

Instagram

Шапките се одлични во секој период од годината, особено кога сме изложени на силните сончеви зраци. Тие придонесуваат за заштита од виоките температури.

Прочитајте и...  По веста дека бил итно хоспитализиран се огласи и Аца Лукас: Умрев пред два дена

Поврзани вести

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

Остави Коментар