Младите „штркови“ почнаа со подготовки за новата сезона

Како што им доликува на најмладите и најталентираните, тинејџерите од МЗТ Скопје УНИ Банка, први меѓу прволигашите, почнаа со подготовките за новата сезона.

Предводени од новиот тренер Борче Даскаловски, иднината на Аеродром излезе на теренот и одработе серија модерни тестови, кои на стратегот му дадоа податоци за тоа со што располага и на што ќе треба да се фокусира до стартот на првенството.

Напорот воопшто не им дојде тешко на кошаркарите, среќни што конечно му се вратија на спортот што најмногу го сакаат со оглед на петмесечната пауза поради пандемијата до Ковид-19.

Денешниот тренинг мина со целосно запазување на протоколот на КФМ, чија примарна цел е заштита на играчите и останатите од тимот.

Бојиќ по една сезона се врати во МЗТ Скопје

Прочитајте и...  Мурињо пред Шкендија: Ваквите мечеви се потешки од оние во групната фаза!

Прочитај повеќе

ЛШ: Митревски блескаше за Порто, ладен туш за париските „милионери“!

Слободен печат

Хаверц со хет-трик за Челси во Лига купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ди Марија суспендиран на четири натпревари!

Слободен печат

Ѓока: Мотивиран што ќе се соочам против еден од најдобрите тренери во светот!

Слободен печат

За првпат без Роналдо и Меси: Тројца кандидати за играч на годината!

Слободен печат

Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешен тренер на Федерер е загрижен за Ѓоковиќ!?

Слободен печат

Има само 17 години и откупна клаузула од 400 милиони евра во Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

Прекрасен гест на Мурињо, ќе му ја исполни желбата на македонски новинар! (ВИДЕО)

Слободен печат

РФМ во проблеми: 16 позитивни случаи на коронавирус во РК Работнички!

Слободен печат

За Бејтулаи дуелот со Тотенхем не е „невозможна мисија“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев, Кулушевски и Ибра со најдобрите голови на колото во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат