-6 C
Скопје

Tag : подготовки

Вести Свет Слајдер

Јапонскиот премиер Суга со ветување: Ќе продолжиме со подготовки за Олимпијадата во Токио

Слободен печат
Јапонскиот премиер Јошихиде Суга вети дека ќе продолжат подготовките за Олимписките игри (ОИ) во Токио ова лето, и покрај растечкото незадоволство во јавноста, додека земјата...
Ракомет Спорт

Ристовски: Во февруари имаме премногу натпревари, не очекува многу работа

Слободен печат
Ракометарите на Вардар денеска ги започнаа подготвките за вториот дел од сезоната, а вистински пекол ги очекува „црвено-црните“ во февруари кога треба да одиграат дури...
Ракомет Спорт

Алушовски ја направи првата прозивка: Не очекува пеколен февруари

Слободен печат
Ракометарите на Вардар 1961 вечерва ги започнаа подготовките за вториот дел од сезоната во која ги олекуваат натпревари во Лигата на шампионите, СЕХА лигата и...
Ракомет Спорт

Ракометарите на одмор, Е. Пелистер почнува со подготовки на осми јануари

Слободен печат
Со завршувањето на натпреварот од првото коло на групата А на СЕХА лигата против Металопластика во понеделникот, завршија активностите на Еурофарм Пелистер за есенската полусезона....
Вести Македонија Слајдер

Состојбата со ковид-19 под контрола, здравствениот систем се подготовува за вакцинација

Слободен печат
Бројот на заболени од ковид-19 минатата недела е намален за 9,9 отсто, а се зголеми бројот на оздравените. Надлежните сметаат дека состојбата е под контрола,...
Вести Свет Слајдер

„Билд“ и ДПА јавуваат: Германија, заедно со партнерите во НАТО, тајно се подготвува за нуклеарна војна

Слободен печат
Германија, заедно со партнерите во НАТО, тајно се подготвува за нуклеарна војна, а воздухопловните сили спроведуваат тајни маневри кои сугерираат на такво сценарио, јавија агенцијата...
Спорт Фудбал

Последни подготовки на фудбалерите пред дуелот со Косово (ФОТО)

Слободен печат
Избраниците на селекторот Игор Ангеловски ги одбработуваат последните тренинзи пред утрешната пресметка со Косово во полуфиналето од Лигата на нации. Влогот во утрешниот дуел кој...
Ракомет Спорт

Голден Арт КЛ7 стартува со подготвителни натпревари во Охрид

Слободен печат
Екипата на Голден Арт КЛ7 ги продолжува подготовките за предизвиците кои ги очекуваат во дебитантската сезона во Суперлигата и вториот дел ќе го поминат во...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје во салата „Јане Сандански“ по пауза од 155 дена!

Слободен печат
По точно пет месеци пауза поради пандемијата со коронавирусот, кошаркарите на МЗТ Скопје задутре, конечно, ќе влезат во сала, со што ќе биде означен официјалниот...
Кошарка Спорт

Стојановски повторно тренира со францускиот Гравелин Данкерк

Слободен печат
Откако ги надмина сите компликации со транспортот, а потоа ги помина и задолжителните лекарски тестирања, Војдан Стојановски може да ја продолжи својата мисија како играч...