Миленикот на Холивуд сепак има мана: Не можел да го запамети името на филмот, па морале да го сменат

На почетокот на снимањето, првиот дел од серијалот „Џон Вик“ имал сосема поинакво име.

Првичниот назив на филмот бил „Презир“, што совршено ги отсликува чувствата на главниот јунак, пензионираниот платен убиец кој тргна во освета.

Проблемот бил во тоа што ѕвездата од франшизата – Кијану Ривс постојано филмот го нарекувал „Џон Вик“ наместо „Презир“. На крајот студиото морало да попушти, па го промениле официјалното име на филмот во „Џон Вик“.

Кaко што изјави сценаристот Дерек Колстад, Ривс е единствениот кој е заслужен за промената на називот на филмот.

„Единствената причина зошто филмот е наречен така е тоа што Кијану не можеше да го запамети вистинското име на филмот. Од маркетинг ни рекоа дека тоа е веќе бесплатна реклама во вредност од 4-5 милиони долари, па токму затоа и „Џон Вик“ остана“, изјави Колстад.

Прочитајте и...  Господарка на тетоважите: Има 103 години и е мајстор за тетовирање

Тој додаде и дека промената на насловот веројатно била добра работа, со оглед на тоа што филмот и ликот познати под името Џон Вик сега се составен дел од поп културата.

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат