24.8 C
Скопје

Меланија Трамп за прв пат со лош избор на капут: Фановите и модните критичари разочарани

Меланија за многу кратко ќе треба да се прости со титулата прва дама на САД, но ќе остане запаметена по нејзините елегантни и гламурозни модни комбинации. Сепак, последниот капут што го носеше на новогодишната ноќ предизвика лавина од негативни коментари.

Instagram
Instagram

Во пресрет на влегувањето во 2021 година, Меланија и нејзиниот сопруг се вратија во Вашингтон од Флорида, и додека излегуваа од авионот „Air Force One “ и прошетаа низ тревникот на Белата куќа, таа за прв пат ја разочара јавноста со својот избор на капут.

Коментарите веројатно беа очекувани бидејќи сите нејзини капути кои ги носеше изминатиов период совршено ја истакнуваа нејзината завидна фигура, а овојпат Меланија се одличи за нешто поинакво.Profimedia

ProfimediaСтанува збор за модел на капут попознат како „Bubble“ на модна куќа „Balenciaga“ која ја прифати естетиката на волуменозните капути и во претходните неколку сезони под водство на креативната директорка Демна Гвасалија.

Сивиот капут изработен е мешавина од волна со кариран дезен се истакнува првенствено со преголемиот волумен, а Меланија го искомбинира со црни чизми, ракавици и очила.

Instagram
Instagram

Чизмите до колена се дело на модната куќа „Dior“ и се продаваат по цена од околу 1.300 евра, ракавиците ги потпишува познатата италијанска марка „Bottega Veneta“, а омилените очила на Мелани се од француската куќа „Saint Laurent“, пишува „Т-портал“.

Instagram
Instagram

Модните критичари се едногласни околу овој моден избор и дека естетиката што „Balenciaga“ моментално ја пласира не одговара на стилот на Меланија, па и покрај бројните нејзини незаборавни модни изгледи, овој пат поранешната манекенка доби многу негативни коментари.

 

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: Необичното милениче на Селма Хајек: Запознајте го бувот Керинг

Слободен печат

ВИДЕО | Филипинката Раизел Грејс Калаго има шеснаесет години, но изгледа постаро од нејзината мајка: Синдромот на прогерија ја одзема нејзината младост

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Суперхерој во Ватикан: Спајдермен се ракуваше со папата Франциск и му подари маска

Слободен печат

ВИДЕО: Погледнете го домот на Кара Делавињ, во кој е сеприсутен мотивот на вагина

М. Г.

Врвен спортист, но и „мамин син“: Роналдо ја прекинал врската со Ирина Шајк поради неговата мајка

Слободен Печат

Чоколади, колачи и вафли кои се добри за вашето здравје: Руски научници развија рецепти за безгрижно уживање во слатките задоволства

Слободен печат

Остави Коментар