МЕЧКИ се појавија пред велосипедисти во ШАР ПЛАНИНА, погледнете како се спасиле (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

МЕЧКИ се појавија пред велосипедисти во ШАР ПЛАНИНА, погледнете како се спасиле (ВИДЕО)

Тие објаснуваат дека потоа големата мечка бесно почнала да ги следи.

Двајца велосипедисти, кои за Телеграфи изјавиле дека се од Сува Река, објавиле ретко видео кое го направиле во неделата.

Станува збор за видео, за кое велат дека било забележано во Шар Планина, во регионот на Косово, и на кое се гледа како тие случајно наидуваат на една голема и две помали мечки.

За среќа, тие се спасиле од судир со животните за само неколку сантиметри, што може да се види и во објавените снимки. Тие објаснуваат дека потоа големата мечка бесно почнала да ги следи, пренесува Телеграфи.

– Беше многу страшен момент, но во исто време многу посебен, што ретко кој може да го доживее –  пишуваат момчињата во описот на видеото.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close