МЕЧКИ се појавија пред велосипедисти во ШАР ПЛАНИНА, погледнете како се спасиле (ВИДЕО)

Двајца велосипедисти, кои за Телеграфи изјавиле дека се од Сува Река, објавиле ретко видео кое го направиле во неделата.

Станува збор за видео, за кое велат дека било забележано во Шар Планина, во регионот на Косово, и на кое се гледа како тие случајно наидуваат на една голема и две помали мечки.

За среќа, тие се спасиле од судир со животните за само неколку сантиметри, што може да се види и во објавените снимки. Тие објаснуваат дека потоа големата мечка бесно почнала да ги следи, пренесува Телеграфи.

– Беше многу страшен момент, но во исто време многу посебен, што ретко кој може да го доживее –  пишуваат момчињата во описот на видеото.

Прочитајте и...  Спасовски: Непочитувањето на мерките ќе се санкционира од надлежните институции

Прочитај повеќе

Во Италија раст на бројот на починати, но не и на новозаразени

Слободен печат

Општина Кисела Вода ќе набави минибус за превоз на деца

Слободен печат

Николовски: Чулев се справува најдобро можно, СДСМ очекуваше да тепа луѓе

Слободен печат

Нов закон во Кина: Прво „оладување на чувствата“па потоа развод

Слободен печат

Десетгодишно девојче чие дело инспирира: Челси им подари 1.500 пакетчиња на децата без родители (ВИДЕО)

Австријците од средината на јуни нема да носат заштитни маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вашингтон и северна Вирџинија започнаа со првата фаза од отварањето на бизнисите

МИА Агенција

Д-р Пановски: Со внуците на дистанца, во парк, не да се собираат и заседнуваат

Слободен печат

Почина најстариот човек на светот: Ги преживеа двете светски војни, шпанската треска и подемот и падот на Советскиот Сојуз

Слободен печат

Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Слободен печат

Џонсон и Трамп согласни: Планот на Пекинг ја загрозува автономијата на Хонгконг

Слободен печат

Тајван го поништи законот според кој за прељуба се одеше во затвор

Слободен печат