Tag : вести.планета

Вести Свет

Како борбата против климатските промени ќе го поскапе животот на Европјаните

Слободен печат
Не е сѐ договорено до детал, но најавени се големи чекори. Јасно е дека нашиот досегашен начин на живот ќе стане многу поскап, пишува германски...
Вести Свет

Во Либија ескалираат судирите меѓу завојуваните политички фракции

Слободен печат
Најмалку седум лица загинаа , а најмалку 15 се повредени во денешниот воздушен напад врз фабрика за кондиторски производи во главниот либиски град Триполи, соопшти...
Вести Свет

МЕЧКИ се појавија пред велосипедисти во ШАР ПЛАНИНА, погледнете како се спасиле (ВИДЕО)

Слободен печат
Двајца велосипедисти, кои за Телеграфи изјавиле дека се од Сува Река, објавиле ретко видео кое го направиле во неделата. Станува збор за видео, за кое...
Вести Свет

СТРАШЕН МОМЕНТ: Погледнете како коњ удри маж на плажа (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е еден страшен момент кога маж бил удрен од коњ на плажа. Во видеото се гледа како човекот стои блиску до коњот и во...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ГОЛЕМА ТЕПАЧКА НА ПЛАЖА, погледнете каде се случи тоа (ВИДЕО)

Слободен печат
На видеото може да се види моментот кога две групи мажи, Британци и локални туристи се тепаат меѓусебе на плажа. Настанот се случил на плажата...
Вести Свет

ФЕЈСБУК-ГРУПА ОД 600 илјади членови организира страшна акција

Слободен печат
Aкција организирана во детали, со 600.000 лица спремни да се мобилизираат со единствена цел – да влезат во „Областа 51“, мистериозната американска воена база, која...
Вести Свет

Огромна дупка се отвори среде пат, „проголта“ паркиран автомобил (ВИДЕО)

Слободен печат
Огромна јама што се отвори среде пат во Вирџинија, САД, „проголта“ автомобил, кој буквално исчезна во длабочина од шест метри. На аматерска видео снимка се...
Вести Свет

Невообичаено: Се истопија две милијарди тони мраз за 24 часа

Слободен печат
Вкупното топење мраз во саботата се проценува на две милијарди тони односно два кубни километри леден покривач, јави Си-Ен-Ен. Иако Гренланд е најголем остров на...