17.8 C
Скопје

Маж истепал малолетник пред болница во Ѓорче Петров

Вчера околу 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред болница на подрачје на Ѓорче Петров, Д.А.(55) од Скопје физички нападнал малолетник, информираат од МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир

Поврзани вести

Состојбата му е сериозна: Четиринаесетгодишно момче од Загреб испило литар вотка и завршило во болница

Катерина Стевовска

ВИДЕО | Заев: Ја враќаме довербата меѓу македонскиот и бугарскиот народ

Слободен печат

СЗО: Делта сојот полека станува доминантен во светот

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓорчев: Бугарија има проблем со реалноста за постоењето на македонската нација и македонскиот јазик

Слободен печат

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

ВИДЕО | Трагедија во Перу: Во автобуска несреќа загинаа 17 патници

Слободен печат

Остави Коментар