1 C
Скопје

Tag : малолетник

Вести Хроника

СВР Скопје: Малолетник повреден со остар предмет во трговски центар во Аеродром

Слободен печат
На 12 јануари во 20:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир,...
Вести Македонија Слајдер

МВР вечерва приведе 39-годишен маж од Боговиње кој на дете му даде оружје да пука и го објави на Тик-Ток

Слободен печат
Во врска со случајот пренесен преку видео снимка на социјалната мрежа „Тик-Ток”, Министерството за внатрешни работи (МВР), преку Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО I Се шири како настан во тетовско: Малолетник пука со пиштол со помош на двајца возрасни мажи

Слободен печат
Два истрела од пиштол на мало дете на кое му асистираат двајца возрасни мажи. Видео со таква содржина беше „закачено“ на „Тик-Ток“ платформата за подоцна...
Хроника

Малолетник извршил 12 кражби во Штип

Малолетник од Штип е приведен и спроведен во казнено-поправен дом поради извршени 12 кривични дела. На 30 минатиот месец од страна на полициски службеници од...
Хроника

Малолетник фатен како краде од угостителски објект

Слободен печат
Денеска (25.11.2020) во 03.20 часот полициски службеници од ЕВР ОКР Аеродром и Драчево лишија од слобода малолетник. Малолетникот бил фатен на лице место при извршување...
Хроника

Приведен малолетник од Скопје, расчистени се две кражби од јули

Слободен печат
Полициски службеници од ЕВР Чаир при СВР Скопје вчера лишиле од слобода 15-годишник од Скопје, осомничен за сторени кривични дела „тешка кражба” и „тешка кражба...
Хроника

Три лица приведени за напад на малолетник во Пршовце

Слободен печат
Три лица на возраст од 18 и 19 години од тетовско Теарце се приведени ноќеска откако се пријавени во тетовската полиција дека нападнале и повредиле...
Слајдер Хроника

Продолжува потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанско езеро

Слободен печат
Во Полициска станица Ресен вчера во 18,18 часот од Итната медицинска помош било пријавено дека во туристичката населба „Претор”, во водите на Преспанското езеро исчезнал...
Хроника

Малолетник загина во сообраќајка на регионален пат Куманово-Свети Николe

Слободен печат
На 01.08.2020 во 22,05 часот било пријавено дека на регионален пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане,кумановско се случила сообраќајна незгода во која учествувале моторцикл „јамаха“, управуван...
Хроника

Автомобил удрил во мопед, повреден малолетник

Вчера во 13.20 часот било пријавено дека во Скопје, на ул. „Цветан Димов“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки,...