Tag : ѓорче петров

Хроника

Воз удри во пешак кај Визбегово

На железничката пруга Скопје Север – Ѓорче Петров, после надвозникот во Визбегово, вчера околу 17 часот воз што сообраќал на релација Скопје – Кичево удрил...
Вести Избори 2020 Слајдер

Спасовски: Создадени се услови за напредок со цел повисоки плати и пензии

Слободен печат
Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, синоќа имаше средба со жители на општината Ѓорче Петров на којашто беа споделени охрабрувања дека државата е...
Вести Избори 2020

Спасовски: Народот ги виде Скопје 2014 во стиропор и ВМРО-ДПМНЕ во криминал и веќе избра сигурна иднина и пари кај граѓаните

Слободен печат
Народот ги виде Скопје 2014 во стиропор и ВМРО-ДПМНЕ во криминал и веќе избра сигурна иднина и пари кај граѓаните, а на 15.јули ќе избере...
Хроника

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат
Ноќва после полноќ околу 00.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на надвозник на ул.„Лука Геров“ бил забележан предизборен плакат на политичка партија, а...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Ние се обврзуваме и јавно говориме дека нема да ве разочараме

Слободен печат
Чувствувам обврска да водам позитивна кампања, да бидам позитивен, насмеан, да не направам криминал и корупција. Верувајте во мене верувајте во овие луѓе тука. Верувајте...
Вести Избори 2020 Слајдер

Мицкоски: Ви ветувам во првите 6 месеци секој кој што се огрешил пред законот и пред Уставот ќе биде процесуиран

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од Ѓорче Петров порача дека на 15-ти јули по доаѓање на обновата во Република Македонија ќе се стави крај...
Вести Избори 2020

Спасовски: Обезбедивме сигурна индина за нас и за нашите деца, НАТО, ЕУ се сигурност (ВИДЕО)

Слободен печат
Влеговме во НАТО, a ќе ја оствариме и втората стратешка цел членството во ЕУ, порача носителот на листа во ИЕ2 на Коалицијата „Можеме” Оливер Спасовски...
Вести Избори 2020

Мисајловски: Во овие 20 дена кампања ќе докажеме зошто ВМРО-ДПМНЕ е организирана партија (ВИДЕО)

Слободен печат
Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на кандидати за пратеници во Изборната единица 2 рече дека ќе оди гордо кај граѓаните и...
Вести Скопје

Без струја утре општините Ѓорче Петров и Кисела Вода

Слободен печат
Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без напојување со електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода и Ѓорче Петров,...
Вести Македонија Слајдер

Утринава фрлена експлозивна направа во семејната продавница на Владо Мисајлоски (ВИДЕО)

Слободен печат
Утринава околу три часот во малата продавница на главната улица во Ѓорче Петров која што моето семејство ја работи со децении, фрлена е експлозивна направа...