Мамо, ти благодарам за сета љубов! Ќерката на Џон Траволта се прости од мајка си со зборови кои го кршат срцето

Веста дека актерката Кели Престон, сопругата на Џон Траволта, ја загуби битката со ракот на дојка го шокираше целиот свет. Веста ја потврди и Траволта на својот профил, а сега од својата мајка се прости и нивната ќерка Ела (20)

Фото: Инстаграм

– Секој кој имаше среќа да те запознае или било кога да биде во твое присуство ќе се согласи дека ти имаше сјај и светло кое никогаш не престануваше да сјае околу тебе. Ти благодарам што беше покрај мене без оглед на се. Ти благодарам на твојата љубов, ти благодарам на помошта и ти благодарам што светот го направи подобро место. Те сакам многу мамо“, напиша Ела на својот Инстаграм профил на кој сподели слика од својата мајка.

Прочитајте и...  Водителката Николина Пишек доживеала хорор на Брач: Ја избркале од вилата, ја навредувале и ја ограбиле!
Фото: Инстаграм

Актерскиот пар се венчаше во 1991 година, а покрај ќерката Ела, го имаат и синот Бенџамин (9). Најстариот син Џет им почина во 2009 година.

Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Не можете да заспиете? Овој природен лек делува подобро од апчињата за спиење

Слободен печат

Џенифер Анистон разочарана, но и полна со оптимизам: Ние не одиме никаде, никогаш нема да се ослободите од „Пријателите“!

Слободен печат

Почина италијанската комичарка Франка Валери: Пред девет дена го прослави 100-от роденден

Слободен печат

Најголемиот холивудски заводник го скротила само една жена, нејзината смрт никогаш не ја преболел

Слободен печат

Ова лето јадете плодови со сина или со црвена боја

Слободен печат

Витни Хјустон почина пред 8 години, а нејзината смрт сè уште е мистерија: Песните сами ќе ви објаснат и ќе сфатите каде сум

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во колку часот сте родени? Часот на раѓање ќе ви открие каква личност сте или каква е личноста која ви се допаѓа

Слободен печат

Тања Савиќ очајна откако маж ѝ ги однесе децата во Австралија без нејзино знаење: Пет дена не сум ги слушнала синовите

Слободен печат

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место (ФОТО)

Слободен печат

Андрија Милошевиќ не е само шегаџија: Ја покажа и својата романтична страна

Слободен печат

Коронавирус: Зошто луѓето веќе не се толку загрижени за смртните случаи и за бројот на заболени?

Слободен Печат