Македонско гол-шоу, Талески го „торпедираше“ Фуксе Берлин!

Денеска во рамките од 10 коло во најдобрата германска лига минимално со 31:30 (14:13) екипата на Балинген беше подобра од Фуксе Берлин.

Еден од најзаслужните за триумфот на Балинген беше левиот бек на македонската репрезентација, Филип Талески кој беше прв стрелец со осум голови.

Истиот учинок го имаше и неговиот тимски колега Одур Гретарсон, а на спротивната страна по шест погодоци запишаа Ханс Линдберг и екс членот на Вардар, Мијајло Марсениќ.

Балинген воедно ја прекина негативната серија од четири порази во низа и после третата победа сезонава се наоѓа моментно на 14. место со шест бода.

Во наредното коло клубот на Талески на 3 ноември ќе гостува кај Минден.

Прочитајте и...  ОК Вардар: Финансискиот извештај на ОФМ е скандалозен, недостасуваат милион денари

Прочитај повеќе

Реал на една победа до шампионската титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Во 96 минута избега триумфот на Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека се бори за сите играчи

Слободен печат

Сетиен останува тренер на Барса, а наскоро нов договор за Меси!

Слободен печат

НБА: Расел Вестбрук позитивен на коронавирус!

Слободен печат

ЕХФ ги потсети ракометните фанови на победничкиот гол на Лазаров! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јувентус е блиску до потписот на „новиот Варан“

Слободен печат

Како до полни трибини: Пред секој меч за навивачите 22.000 бесплатни тестови!

Слободен печат

Иванишевиќ се опорави: Победа во пет сета!

Слободен печат

Полскиот репрезентативец Валчак до 2022 година во Вардар

Слободен печат

Антиќ, Мекејлеб и Илиевски во изборот на ФИБА Евробаскет „дрим-тим“!

Слободен печат

Бартомеу ги отвори картите: Нејмар не доаѓа во Барселона

Слободен печат