Македонскиот одбојкарски тренер Ристоски со Ал Рајан е шампион на Западна Азија

фото: asianvolleyball.net/

Ал Рајан од Катар во големото финале го совлада Кувајт Клуб со резултат 3:0 во сетови 25:21, 25:22 и 25:20.

На тој начин Ал Рајан кој го води македонскиот тренер Жарко Ристоски дојде до титулата клупски шампион на Западна Азија во одбојка.

На турнирот организиран во Јордан, во натпреварот за третото место Полис Унион од Катар триумфираше над Дар Кулаиб од Бахреин со 3:2 (25:19, 23:25, 17:25, 25:17, 18:16).

Минатата година Ристоски со Ал Рајан дојде до титулата шампион на Катар.

А претходно нашиот стратег беше победник и во Арапскиот клупски шампионат.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот