Tag : жарко ристоски

Останатo Спорт

Ристоски останува селектор на Саудиска Арабија

Слободен печат
После две успешни години како селектор на одбојкарската репрезентација на Саудиска Арабија, Жарко Ристоски одлучи да ја продолжи соработката. Македонскиот стратег и во наредната сезона...
Останатo Спорт

Ристоски за „Слободен печат“: Блеснавме кога беше најтешко, се надевам ќе продолжи нашата одбојкарска „бајка“

Фидан Коминовски
Жарко Ристоски ексклузивно за „Слободен печат“ го анализира настапот на најдобрата македонска одбојкарска репрезентација во групната фаза на Европското првенство со пет натпревари одиграни во...