Македонскиот „Фелаини“ на радарот на Фенербахче

Од една страна Елмас се очекува за 15 милиони евра летово да направи трансфер во една од Топ 5 европските лиги.

Еден од најталентираните фудбалери на Вардар, Али Адем е „мета“ на еден од турските великани. Ако си замине Елмас, Фенер го гледа Адем како негова замена.

Фенербахче покажал интерес за услугите на Адем и планира да го ангажира без обесштетување.

Адем или „македонскиот Фелаини“ роден во Скопје е дел од младинските категории на Вардар. Лани настапуваше за У18 репрезентацијата на Македонија.

Прочитајте и...  Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Овој евентуален трансфер во Истанбул би бил добредојден за уште поголем развој на неговиот фудбалски талент.

Својот прв настап во сениорскиот тим на „црвено-црните“ го имаше во пролетниот дел од сезоната 2017/2018. Од тогаш е дел од првата екипа на Вардарци, и игра на позицијата последен играч за врска.

Да додадеме уште дека интерес за бразилскиот лев бек на Вардар, Жуниор, покажал белградски Партизан.

Прочитај повеќе

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет − седум =

Прочитај повеќе

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат

Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Слободен печат