• али адем

Шкупи се засили со поранешниот вардарец, Али Адем

Екипата на Шкупи денеска го промовираше поранешниот фудбалер на Вардар, Али Адем, кој на Чаир доаѓа на позајмица од Арис. Али Адем веќе им се приклучи на новите соиграчи во Анталија каде екипата се наоѓа на подготовки пред стартот на вториот дел од сезоната. Екипата на Шкупи есенскиот дел од сезоната го заврши на второто …

Шкупи се засили со поранешниот вардарец, Али Адем Read More »