„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

И тогаш, на навистина лош терен, одлично контролираше со фудбалската топка и неговите Бојси славеа после пресврт со резултат 3:2.

Англиската страница на порталот „Goal.com“ ја искористи паузата од фудбалот и објави една ретка снимка од времето кога еден од најдобрите фудбалери на светот ја започна кариерата во Њуел`с Олд Бојс.

Лионел Меси во овој клуб од неговиот роден Розарио започна да тренира на седум години и на неполни 14 се пресели во Барселона. Јасно е дека поради има малку видео записи од тој период, а на видеото од 1999 година Меси има само 12 години.

И тогаш, на навистина лош терен, одлично контролираше со фудбалската топка и неговите Бојси славеа после пресврт со резултат 3:2.

Прочитајте и...  Лео Меси како во најдобрите денови! (ВИДЕО)

Аргентинецот во својата кариера со Барселона досега освои 34 титули, а шестпати беше прогласен за најдобар играч на светот во изборот на „Франс Фудбал“.

За каталонскиот гигант одигра скоро 500 натпревари и постигна повеќе од 400 голови, а за аргентинската репрезентација има 138 мечеви и 70 погодоци.

Прочитај повеќе

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Слободен печат

Њукасл преговара со Барселона, но и со Гвардиола!

Слободен печат

Лео Меси како во најдобрите денови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каков потег од Шкотска: Навивачите одлучуваат за иднината на фудбалерите!

Слободен печат

Роналдо има талент и за други спортови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добри вести за Златан, повредата не е сериозна

Слободен печат