Ливерпул „маршира“ кон титулата, Тотенхем пукна „петарда“! (ВИДЕО)

Се одиграа уште три натпревари од 16. коло во Премиер лигата, Ливерпул запиша уште еден триумф овојпат на гостувањето кај Борнмут со 0:3.

Стрелци на головите за „црвените“ беа Окслејд-Чемберлејн, Кеита и Салах за вкупно 15. победа сезонава и зацврстување на првото место со 46 бодови, 11 повеќе од Лестер на второто место кој својот меч ќе го има в недела на гости кај Астон Вила.

Во останатите две средби, Ватфорд без голови ремизираше со Кристал Палас, додека Тотенхем на Жозе Мурињо го декласираше Барнли.

Кејн двапати се запиша во листата на стрелците, а по еднаш Лукас, Сон Хјунг-Мин и Сисоко. Тотенхем со овие три бода е на петтото место со 23 бодови.

Прочитајте и...  Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Последен пат Мурињо триумфираше со пет голови во јануари 2015. година со тогашниот клуб Челзи против Свонси (5:0).

Португалецот со Манчестер јунајтед никогаш не постигнал повеќе од четири голови во 93 лигашки мечеви.

Прочитај повеќе

Игњатов и Омерагиќ го заменија Вардар со хрватскиот великан Хајдук

Слободен печат

Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Слободен печат

Официјално: Ѓоковиќ ќе игра на „УС Опен“!

Слободен печат

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат