1 C
Скопје

Лиса Кудроу снимила нови сцени за специјалната епизода од „Пријатели“

Снимањето на специјалното издание од хит ситкомот „Пријатели“, кое го очекуваме уште од минатата година, конечно започнало, така барем вели Лиса Кудроу.

Таа гостуваше во подкастот на актерот Роб Лоу, каде изјави дека веќе снимила неколку сцени за време на претпродукцијата, додека снмањето ќе започне на почетокот на пролетта.

Засега се уште нема детали за тоа кога специјалното издание ќе се појави на „HBO Max“, бидејќи снимањето беше одложено неколку пати поради пандемијата.

Сите актери се враќаат во специјалот – Џенифер Анистон, Метју Пери, Лиса Кудроу, Мет Лебланк, Кортни Кокс и Дејвид Швимер.

Деталите од заплетот се уште не се познати, а не се знае ниту името на специјалот. Сигурно е дека ќе се снима во истото студио во кое е снимен и оригиналот, но дали повторно ќе зачекориме во познатиот стан на Моника, останува непознато.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Friends (@friends)

Да се потсетиме, токму со тој стан кој всушност тогаш беше празен завршува последната епизода од хумористичната серија која денес ја следи трета генерација на гледачи. Иако е снимена од 1994 година до 2004 година, оваа серија и сега е една од најгледаните на Нетфликс.

Прочитајте и...  По прележан ковид-19, 91 отсто помал ризик од зараза во наредните седум месеци

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар