Липосукциската исхрана, хит и во Словенија: Словенечката ѕвезда Лаура Беранич ослабе дури пет килограми за десет дена – Прочитајте како!

Фото: Промо

По големиот успех во сите поранешни југословенски републики, како и во Русија, липосукциската исхрана ја освојува и Словенија. Меѓу ѕвездите кои веќе ги докажаа брзите резултати на топење на килограмите, се вброи и Лаура Бетанич.

Ѕвездата на ТВ шоуто „Дрим мен“ („Dream Men“), Лаура Беранич, не била задоволна од својот изглед. По зголемувањето на усните, решила и да ослабе, по можност брзо, а тоа ѝ успеало со липосукциската исхрана.

Фото: Промо

Популарната словенечка инфлуенсерка и ТВ ѕвезда, Лаура Беранич, во изминатите десет дена ослабела дури пет килограми, односно ги намалила резервите на маснотии за дури девет отсто!

Мојата цел беше да ослабам до мојот роденден, и успеав. Тоа е подарок што си го дадов сама на себе за да изгледам подобро. Но, не станува збор за „инстант“ диета, иако резултатите беа многу брзи. Отсега со овој вид исхрана ќе продолжам да се грижам за своето здравје, објаснува Лаура.

Фото: Промо

Авторот на оваа диета, нутриционистот Кенан Мандра, објаснува дека ова е клинички докажан метод за слабеење, кој за 14 дена елиминира дури 9,2 отсто од резервите на маснотии или 14 до 10 отсто од почетната телесна тежина. Но, има и втора фаза, која се грижи за стабилизација на телесната тежина. „Диетата се заснова на медитеранска исхрана, растителни влакна и аминокиселини, па затоа е природна и здрава“, тврди Мандра.

Што е липосукциска исхрана?

Со оглед на тоа што се ближат зимските празници, нè интересираше како изгледа оваа диета, бидејќи многумина имаат проблем со вишокот килограми и би сакале брзо и ефикасно да ослабат, како што тоа го направија бројни ѕвезди на поранешните југословенски простори.

Фото: Промо

„Не бев гладна во текот на целиот протокол, не доживеав пад на енергијата и не бев нервозна. Програмата е навистина лесна и би им ја препорачала на сите“, вели Лаура.

Кенан Мандра, авторот на оваа диета, ни објасни како изгледа еден ден со липосукциска исхрана. „Процесот е поделен во две фази, трае 14 дена. Во првата фаза користиме природни суплементи за слабеење, аминокиселини и растителни влакна, кои помагаат сè да оди многу побрзо и телото да добие сè што му треба. Главен оброк е вечерата – јадеме месо или риба во комбинација со многу зеленчук и маслиново масло. Овој пристап за слабеење е многу популарен во светот бидејќи носи брзи резултати и е лесен за употреба“, објаснува Мандра.

Лаура сега е повеќе од задоволна со својот изглед, а тоа ѝ дало мотив да смисли ново изненадување. Таа веќе работи на нов проект, а наскоро ќе лансира своја козметичка линија.

Фото: Промо

Доколку имате проблеми со прекумерната тежина, можете да ја испробате липосукциската исхрана. Преку проекти за меѓународно здравје, оваа програма за слабеење стана глобално достапна за сите и по многу прифатлива цена.

Во Македонија, може да се нарача на вашата адреса по претходна консултација во „Липо Диет“ Центарот, на улица „Димитрие Чуповски“ број 22, (спроти поранешен „Мекдоналдс“) или за бесплатна консултација јавете се на телефоните 02 3151714,

Видео на денот