Лидс без Алиоски немоќен против Јунајтед (ВИДЕО) – Слободен печат
СпортФудбал

Лидс без Алиоски немоќен против Јунајтед (ВИДЕО)

„Црвените ѓаволи“ тргнаа успешно во летните подготовки, забележаа уште една победа во контролните мечеви овојпат над Лидс со убедлив резултат 4:0.

Играчите на Оле Гунар Солскјер одиграа еден одличен меч, поведоа уште во седмата минута после една убав акција и асистенција на новото засилување Ван-Бисака, а стрелец беше Гринвуд.

Убав потег имаше во 27 минута, дело на Решфорд. Младиот напаѓач со еден прекрасен дриблинг го „скрши“ противникот, излезе сам пред голманот на Лидс и стрелаше за 2:0.

Со овој резултат се замина на пауза, во понатамошниот дел од средбата норвешкиот менаџер на „црвените ѓаволи“ целосно го промени тимот, а на спротивната страна Биелса не направи премногу замени.

На стартот од второто полувреме Јунајтед ја зголеми предност преку Филс Џонс, а конечниот епилог го постави Марсијал од белата точка во 69 минута.

Во составот на Лидс за овој пријателски натпревар не беше македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски. Во првиот тест летово Јунајтед со 2:0 славеше против Перт Глори.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close