• солскјер

Лидс без Алиоски немоќен против Јунајтед (ВИДЕО)

Играчите на Оле Гунар Солскјер одиграа еден одличен меч, поведоа уште во седмата минута после една убав акција и асистенција на новото засилување Ван-Бисака, а стрелец беше Гринвуд. Убав потег имаше во 27 минута, дело на Решфорд. Младиот напаѓач со еден прекрасен дриблинг го „скрши“ противникот, излезе сам пред голманот на Лидс и стрелаше за …

Лидс без Алиоски немоќен против Јунајтед (ВИДЕО) Read More »