Каде „исчезна“ Лукаку, не е на пат за Милано? - Слободен печат

Каде „исчезна“ Лукаку, не е на пат за Милано?

Менаџерот на Јунајтед, Оле Гунар Солскјер го избра почетниот состав за дуелот против Перт Глори во предсезонската турнеја: Ромеро, Далот, Туанзебе, Џонс, Јанг (капитен), Андреас, Матиќ, Чонг, Лингард, Џејмс, Марсијал.

На резервната клупа е Погба, а освен тој се и Де Геа, Переира, Рохо, Шо, Смолинг, Ван-Бисака, Гарнер, Гомес, Мата, Мектоминеј, Гринвуд и Решфорд.

Се поставува прашањето каде е Ромелу Лукаку? Тој летово се поврзува со трансфер во редовите на Интер, а воедно не е тајна дека преговараат две екипи.

Едни шпекулираат дека Белгиецот веќе е на пат за Милано, но менаџерот Солксјер има едноставно објаснување, како и за отсуството на Бејли, Линделоф и Грент.

– Лукаку, Бејли, Линделоф и Грент се во ред, имаат само помали проблеми и денеска нема да настапат. Веројатно ќе бидат на терен в среда – вели Солскјер.

„Неро-аѕурите“ веќе испратиле понуда за белгискиот интернационалец, а од друга страна „црвените ѓаволи“ не сакаат да слушнат за бројка помала од 85 милиони евра.

Прочитај повеќе

Гатузо задоволен од Елмас

Слободен печат

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

Остави Коментар

eight − two =

Прочитај повеќе

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат