Решфорд и Гарнер за триумф на Јунајтед во Перт (ВИДЕО)

Денеска Јунајтед го имаше својот прв контролен меч во предсезонската турнеја, на „Оптус“ стадионот во Перт славеа „црвените ѓаволи“ против Перт Глори. Триумф од 2:0, а стрелци беа Решфорд во 60 и Гарнер во 85 минута од средбата.

Менаџерот на премиерлигашкиот клуб Оле Гунар Солскјер на почетокот од првото и второто полувреме на теренот имаше целосно различни состави, со идејата 22 фудбалери одиграат по 45 минути.

На денешната пресметка за англискиот гигант не настапи белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку.


Во првото полувреме за тимот од „Олд Трафорд“ настапија Ромеро, Далот, Туанзебе, џонс, Јанг, А. Переира, Матиќ, Чонг, Лингард, Џејмс, Марсијал.

Во второто полувреме шанса добија Ж. Переира, Ван Бисака, Рохо, Смолинг, Шо, Гарнер, Мектоминеј, Мата, Погба, Гомез, Гринвуд, Решфорд.

Прочитајте и...  ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Во Перт се очекува Јунајтед да одигра уште еден пријателски натпревар против Лидс, а потоа пат околу светот, во Сингапур против Интер, во Кина со Тотенхем, во Норвешка со Кристијансунд, и во Кардиф против Милан.

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат