Легендата на Њујорк Никс, Јуинг позитивен на коронавирус

Јуинг во кариерата играше 15 сезони во дресот на Њујорк Никс, а последните две ги одигра во Сиетл и Орландо.

Поранешниот НБА кошаркар, 57-годишниот Патрик Јуинг е позитивен на коронавирус и се наоѓа во болница.

Еден од најдобрите центри во историјата на лигата, на социјалните мрежи ја соопшти оваа вест и им се заблагодари на медицинските работници кои се грижат за него.

Јуинг во кариерата играше 15 сезони во дресот на Њујорк Никс, а последните две ги одигра во Сиетл и Орландо.

На 1183 натпревари просечно во текот на кариерата забележа 21 поен, 9,8 скокови и 2,4 блокади.

Со репрезентацијата на САД освои два златни олимписки медали, во Лос Анџелес 1984 и Барселона 1992 година.

Прочитајте и...  Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Прочитај повеќе

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат