-2 C
Скопје

Tag : патрик јуинг

Кошарка Спорт

Почина првиот црномурест тренер кој освои НЦАА титула и човек кој создаде НБА ѕвезди како Јуинг, Морнинг, Ајверсон…

Слободен печат
Томпсон почина утринава, а причината за смртта на еден од најголемите тренери во универзитетската кошарка сè уште не е позната. Томпсон беше првиот главен тренер...
Кошарка Спорт

Легендата на Њујорк Никс, Јуинг позитивен на коронавирус

Слободен печат
Поранешниот НБА кошаркар, 57-годишниот Патрик Јуинг е позитивен на коронавирус и се наоѓа во болница. Еден од најдобрите центри во историјата на лигата, на социјалните...