1 C
Скопје

Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето…

Легендарниот Ал Пачино во месец април наполни 80 години…

Во овие години, познатиот „Скар фејс“ целосно го променил мислењето за стареењето, но и однесувањето. За него е клучно да не ги троши нервите на луѓе кои не му се симпатични, а максимално да им се посвети а своите сакани.

инстаграм

Со годините се променил и неговиот став кон жените:

„Не сакам да бидам автомобил во кој жените влегуваат и излегуваат. Ми треба животен сопатник со кој ќе бидам до самиот крај”, изјавил актерот во една прилика.

Пачино вели и дека староста му донела способност да стане бескомпромисен и интолерантен кога станува збор за бесмислените испади на другите луѓе. Тој има една своја фраза која ја користи за подобро да го разберете ваквиот негов став:

Прочитајте и...  Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!
инстаграм

„Имам свое мислење и став кој не сакам да го отфрлам. Имам и принципи кои ги следам. Не им се насмевнувам на луѓето ако навистина не го сакам тоа. Не комуницирам со оние кои не ме интересираат”, објаснил Ал Пачино.

Можеби делува остро, но актерот одлучил да ја искористи својата слобода да бира како ќе живее и вели дека му е жал за едно нешто:

инстаграм

„Штета што дури во овие години сфаќаме дека можеме и мораме да ги исфрлиме сите оние луѓе од животот кои не треба да нѝ бидат близу, кои нè нервираат и нѝ нанесуваат штета”.

инстаграм

Ал Пачино додаде уште неколку совети:

– не објаснувајте ништо никому – секој ќе ве разбере онака како што му одговара

Прочитајте и...  Се проширува семејството на Софија, роботот според кој човештвото треба да биде уништено

– мора да бидеме флексибилни, да бараме компромис, да се обидеме да се разбереме еден со друг и да се привикнеме на реалноста

– некогаш едноставно мора да повлечете линија и да престанете да бидете добри за сите

инстаграм

Еден новинар го прашал Пачино што е тоа старост и како се чувствува во 80-та година од животот а неговиот одговор гласел: „Што е тоа старост?”.

инстаграм

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар