Лазаров во дрим тимот на поранешна Југославија на 21. век

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров се наоѓа меѓу најдобрите ракометари во сите можни избори.

Данскиот ракометар Расмус Бојсен во време на пауза од ракометните возбудувања поради пандемијата на коронавирусот продолжува да прави идеални ракометни тимови.

Овај пат Бојсен направи дрим тим од ракометари од просторија на поранешна Југославија на 21. век и во него се најде Лазаров.

На голот на дрим тимот е Хрватот Венио Лорес, а крила се Мирза Џомба од Хрватска и Словенецот Лука Звижеј.

Прочитајте и...  Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Најдобар пикер е поранешниот хрватски репрезентативец Игор Вори, додека бековската линија покрај Лазаров ја сочинуваат и Хрватите, Ивано Балиќ и Домагој Дувњак. Најдобар дефанзивец е Мирсад Терзиќ од Босна и Херцеговина, додека тренер на ваков дрим тим е Лино Червар.

Поврзани вести

Сензација во квалификациите, анонимусите од Данска ја совладаа Литванија, Црна Гора на победа од Евробаскет

Слободен печат

Евролига: Барселона шокирана од Асвел

Слободен печат

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Слободен печат

Манчестер јунајтед на мета на хакерите, бараат милиони за да не објават вредни документи

Слободен печат

Фудбалерите ќе ја спасат Барселона од банкрот, се согласија на намалување на платите

Слободен печат

Ракометарите на Вардар не патуваат во Париз, ќе се бара трет термин за дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian