10 C
Скопје

Tag : кире лазаров

Ракомет Спорт

Лазаров: Ништо не е случајно, рекордите се производ на напорната работа и труд низ целата моја кариера

Слободен печат
Капитенот и селектор на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, е еден од најзаслужните за пласманот на Нант во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Францускиот тим...
Ракомет Спорт

Подвиг на Лазаров и Нант, го совладаа Киелце за пласман во четвртфинале

Слободен печат
Екипата на Нант предводена од капитенот и селектор на македонската репрезентација, Кире Лазаров, направи вистински подвиг и во реваншот успеа да го совлада Киелце со...
Спорт Фудбал

Лазаров го поздрави успехот на фудбалерите: Ви честитам од срце и само напред кон нови победи

Слободен печат
Капитенот и селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров им честиташе на фудбалерите за големата победа над Германија во квалификациите за СП 2022. „...
Ракомет Спорт

Лазаров го објави списокот за дуелите со Данска

Слободен печат
Селекторот ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари на кои ќе смета за квалификацискиот двомеч против Данска во март за пласман...
Ракомет Спорт

ЕХФ: Фленсбург го доби дербито со ПСЖ во Лигата на шампионите

Слободен печат
Во дербито на вечерта во ракометната Лига на шампионите, Фленсбург со 28:27 го совлада ПСЖ кој продолжи со променливите игри. Само два дена откако го...
Спорт Фудбал

Нант и Лазаров се намачија со ППД Загреб, ПСЖ го растури Киелце

Слободен печат
Екипата на Нант успеа во финишот да го скрши отпорот на одличниот ППД Загреб и да слави со 30:28 во Лигата на шампионите. На клупата...
Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Официјално: Кире Лазаров нов селектор на ракометарите: Македонија ќе игра модерен ракомет

Слободен печат
Тоа што се навестуваше по завршувањето на Светското првенство во Египет на кое Македонија го освои 23. место, денеска се оствари, Кире Лазаров е нов...
Ракомет Спорт

Капитенот Лазаров со поддрша за Мукаетов: Под неговот водство се изградивме како сериозна федерација

Слободен печат
Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, јавно го поддржа актулниот претседател на РФМ, Живко Мукаетов, кој наредниот викенд (недела )ќе добие нов мандат...
Ракомет Спорт

Неверојатен рекорд за Лазаров на последниот настап на Мундијалот -500 гола на СП и ЕП

Слободен печат
Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, најверојатно од настапите на Светските првенства се прости таму каде и што започна, во Египет, денеска се...
Ракомет Спорт

Дали рекордот на Кире Лазаров од Хрватска е во опасност?

Слободен печат
Вчера заврши првата фаза од Светското првенство кое се игра во Египет, и на кое подмладената Македонија успеа да обезбеди пласман во наредната рунда каде...