• кире лазаров

Во Нант се среќни што Лазаров останува уште една година

Во моментите кога Нант го прославува големиот успех со пласманот на завршниот турнур во ракометната Лига на шампионите, претседателот на клубот објави уште една убава вест. Селекторот и капитен на македонската репрезентација, Кире Лазаров и во следната сезона ќе биде дел од францускиот тим откако ги договори сите детали. – Чест ми е да објавам …

Во Нант се среќни што Лазаров останува уште една година Read More »