6.8 C
Скопје

Tag : домагој дувњак

Ракомет Спорт

Лазаров во дрим тимот на поранешна Југославија на 21. век

Слободен печат
Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров се наоѓа меѓу најдобрите ракометари во сите можни избори. Данскиот ракометар Расмус Бојсен во време на пауза од...
Ракомет Спорт

Дувњак МВП на Европското првенство, екс вардарци во идеалниот тим

Слободен печат
Ракометарот на Кил е најзслужен за пласманот на Хрватска во финалето на Европското првенство. Дувњак капитенски ја предводеше Хрватска во полуфиналето против Норвешка со осум...
Ракомет Спорт

Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Слободен печат
Најдобриот хрватски ракометар Домагој Дувњак беше најпрецизен во редовите на Хртватска со осум постигнати голови во големиот триумф над Норвешка. – Пред се морам да...