лино червар Archives - Слободен печат

Tag : лино червар

Ракомет Спорт

Червар ги посети ракометарите и им посака успех против Австрија (ФОТО)

Слободен печат
Репрезентацијата на Хрватска која во групната фаза оствари максимални три победи и натпреварите од втората фаза ќе ги игра во Виена. Хрватската експедиција пред утринава...
Ракомет Спорт

Червар: Играме селски ракомет, тие, црнците играат попаметно од нас! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како подготовка пред настапот на Европското првенство, Хрватите триумфираа над Катар со 33:28, иако после првото полувреме светскиот вицешампион имаше позитива од 17:15. Претходно Червар...
Ракомет Спорт

Червар: Вардар е шампион на Европа, а Македонија од тоа нема никаква корист!

Слободен печат
Поранешниот селектор на нашата најдобра репрезентација во интевјуто за „sportske.jutarnji.hr“, говореше за своите очекувања со хрватската репрезентација пред настапот на Европското првенство 2020. „Коцкастите“ ќе...