Куче со веѓи! Запознајте го најнеобичниот миленик во светот (ФОТО+ВИДЕО)

Откако на улица на периферијата на рускиот град Братск во источен Сибир го собрале ова петмесечно кученце, волонтерите го сместиле во прифатилиште за напуштени животни.

Најпрвин темелно го исчистиле и всушност помислеле дека некој лошо се пошегувал со несреќното животно цртајќи му веѓи.

– Долго работам во прифатилиштето но никогаш не сум видела нешто слично, изјави волонтерката Олешња Новополтсева.

Ветеринарите го прегледале и заклучиле дека е сосема здраво, а неговите впечатливи веѓи се дело на „мајката природа“ и необичната пигментација која, може да се појави и во следната генерација од кутриња, односно кај неговите потомци.

Кученцето стана интернет сензација, погледнете…

 

Прочитајте и...  Во екот на пандемијата на коронавирусот, зошто е потребен витаминот К?

Прочитај повеќе

Карлеуша го „запали“ Инстаграм! Пејачката во провокативно мини бикини (ВИДЕО)

Слободен Печат

Актерката Миа Фероу проговори за состојбата на својата ќерка: Сега сите се добро, но тоа беше тешка борба во која Ковид е брутален!

Слободен Печат

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џони Деп го тужеше британскиот таблоид „The Sun“: Ме клеветеа дека сум насилник и ми ја уништија кариерата!

Слободен Печат

Жените во овие хороскопски знаци се најсурови!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ринго Стар го слави 80-от роденден – Честитки му пристигнаа и од вселената!

Слободен печат

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дневна соба над Егејското море: Само доколку имате доволно храброст ќе седнете на овој двосед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направил сам куќа и базен од кал користејќи наједноставен алат: Погледнете како му успеа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ви се насобрал стар леб? Денес за вечера подгответе ја оваа сочна и мека пита која се топи во устата (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвени намирници за балансирана исхрана

Слободен печат