Tag : миленик

Забава Магазин Магазин слајдер

Прасе со воодушевување го скокотка детето: Дали ова е најчудниот домашен миленик?

Слободен печат
Некој сака куче, некој мачка, а ова момче го обожава своето прасе. Играњето со него му е бескрајно забавно, а омилен дел му е скокоткањето....
Магазин Семејство

Природно средство против крлежи и болви за вашиот домашен миленик

Слободен печат
Болвите и крлежите се хранат со крвта на вашиот домашен миленик, по убодот пак, следува здодевно чешање, додека чешањето може да предизвика и појава на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Урнебесно видео: Марија Шерифовиќ сакаше да вежба, а тој се обиде да се качи врз неа! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Една од најпознатите пејачки во регионов, Марија Шерифовиќ објави видео на кое се обидува да вежба, но во тоа ја спречува нејзиниот домашен миленик. На...
Забава Магазин

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат
Доколку се грижите за кучиња и мачиња, можете слободно да кажете дека сте добар човек, бидејќи – тоа сега и науката го потврдува! Имено, според...
Забава Магазин

Куче со веѓи! Запознајте го најнеобичниот миленик во светот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Откако на улица на периферијата на рускиот град Братск во источен Сибир го собрале ова петмесечно кученце, волонтерите го сместиле во прифатилиште за напуштени животни....
Забава Магазин

Снаодлива мачка најде начин да го избегне вежбањето (ВИДЕО)

Слободен Печат
Циндерблок е морбидно дебела мачка од Вашингтон која мора да ослабе, доколку сака да живее долго. Таа била однесена на ветеринар каде што има лента...
Магазин Семејство

КУЧИЊАТА комуницираат со опашката, ДОЗНАЈТЕ ШТО ВИ ПОРАЧУВААТ

Слободен печат
Кучињата можат да откријат многу за своето расположение и намерите со начинот на кој ги мрдаат своите опашки. Разбирањето на говорот на телото на вашиот...
Еспресо Шоу биз

ХАРИ Ѝ БИЛ МИЛЕНИК: Таа сакала него да го види на кралскиот трон

Слободен печат
Децата на постариот Вилијам добија предност во линијата за наследување пред својот чичко, кој денеска е војвода од Сасекс....
Магазин Семејство

Како да го оладите вашиот миленик во жешките денови?

Слободен печат
Ако вам ви е жешко, вашето куче се „вари“, но постојат неколку начини да му помогнете да се разлади во жешкото лето. Сите кучиња сакаат...
Магазин Семејство

Како да го заштитите вашиот миленик од топлото време?

Слободен печат
Во летните горештини, ги затвораме ролетните, пуштаме клима, се разладуваме со освежителни пијалаци, но забораваме дека можеби и на милениците им е топло. За да...