4 C
Скопје

Кратката коса повторно е тренди – Ова во моментот е најпопуларната фризура!

Одлично им стои на сите облици и форми на главата, пробајте и уверете се…

Доколку сакате пократка фризура, овој тренд сигурно ќе ви се допадне. Боб фризурата со патец на страна повторно е тренди. Оваа фризура, според фризерите, во моментот се наоѓа на самиот врв.

Освен поради интересниот изглед, оваа фризура е толку популарна и поради фактот што одлично им прилега на сите. Без оглед дали имате овален и широк облик на лицето, оваа фризура одлично ќе ви прилега.

Фото: Инстаграм

Од друга страна, не е премногу кратка, па ви остава можност да направите многу фризури. Можете да ја исфенирате рамно, но и да си направите брановидни прамени, или пак да ја врзете во пунџа.

Прочитајте и...  Вил Смит размислува да влезе во политиката
Фото: Инстаграм

Длабокиот патец на страна создава илузија дека шишките се префрлени на страна, без потреба косата да се крати или да се прави нешто посебно кога станува збор за шишките.

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар