18.8 C
Скопје

КРАДЕЦОТ НЕМАШЕ ШАНСИ! Вработената го истепа, доби отказ, а сега и се смешка животна прилика (ВИДЕО)

За жал компанијата не го ценеше ова нејзино храбро дело, па и додели отказ!

Минатиот месец Самер Тапаса Сатарака (24), сега веќе поранешна работничка на компанијата „Best Buy” на Хаваи, стана сензација кога го претепа потенцијалниот крадец, а снимката потоа се појави на социјалните мрежи. Сепак, ова не е крај на приказната бидејќи девојката „му паднала“ во око на Дејна Вајт, претседателот на УФЦ федерацијата.

За жал, нејзиниот храбар потег компанијата не го ценела, па девојката, по инцидентот, добила отказ. Но не би требало да биде премногу тажна поради тоа што од Вајт доби понуда за работа. Тој го објави видеото во кое девојката „му одржува лекција“ на потенцијалниот крадец на звучници. Тогаш ја искористи приликата да ја повика на претстојниот меч на Мекгрегор против Каубој во Невада, а ја искористи и приликата да ја повика оваа девојка да дојде да работи кај него.

– Подготви се за најдобриот викенд во својот живот, Самер – и порача Дејна Вајт во својата јавна порака на храбрата девојка.

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар