23 C
Скопје

Tag : животна

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следете го срцето, но „понесете“ го и вашиот мозок со вас!

Слободен печат
Секој хороскопски знак поседува своја мантра, која се повторува низ животот. Убаво е да ја знаете за да решите сопствени проблеми и дилеми. Овен Прифатете...
Регион

По пожар во Белград почина дете, уште три се во животна опасност

Горан Наумовски
Едно од седумте деца, кои беа повредени во пожарот кој се случи во петокот попладне во белградската населба Чукарица почина на Универзитетската детска клиника. Пожарот...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Што ќе научи секој хороскопски знак овој октомври?

Слободен печат
Секој настан во вашиот живот, без разлика дали е добар или лош, ве научил на некоја лекција. Понекогаш е тешко да ги прифатите овие лекции,...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Мислела дека ја болат бубрезите, а таа всушност се пораѓала

Слободен печат
Лизи Квах, 23-годишна инструкторка по танц од САД, на социјалните мрежи ја сподели својата неверојатна животна приказна. Лизи имала страшни болки во пределот на половината,...
Забава Магазин

КРАДЕЦОТ НЕМАШЕ ШАНСИ! Вработената го истепа, доби отказ, а сега и се смешка животна прилика (ВИДЕО)

Слободен печат
Минатиот месец Самер Тапаса Сатарака (24), сега веќе поранешна работничка на компанијата „Best Buy” на Хаваи, стана сензација кога го претепа потенцијалниот крадец, а снимката...
Вести Македонија

Нуредини верува дека следната година ќе реализираат се што имаат предвидено

Слободен печат
На денешната средба со новинарите, Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, потенцираше дека во владина процедура се предлог – измените на законите...
Вести Економија

Ангеловска: Грант од 10 милиони евра од ЕИБ за најголемата пречистителна станица

Слободен печат
Европската инвестициска банка со грант од 10 милиони евра ќе ја помогне изградбата на еден од најголемите инфраструктурни проекти наменети за заштита на животната средина...
Вести Македонија

Нуредини смирува: Траги од метил акрилат мономер има во цефките, но не и во воздухот

Слободен печат
Министерот за животна средина Насер Нуредини, на денешниот брифинг со новинарите, уверуваше дека ситуацијата во Охис е под контрола и дека инспекторатот ја следи ситуацијата....
Вести Скопје

Богоев: Работиме на создавање нови бели дробови за Карпош и за Градот Скопје

МИА Агенција
Со спортско – адреналинскиот парк и целосното разубавување на делот од алпинистичката карпа до бунарите на реката Лепенец, создаваме нови бели дробови за Карпош и...
Вести Македонија

Нуредини во Боговиње се сретна со градоначалникот Џемаили

Слободен печат
Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини денеска се сретна со градоначалникот на Општина Боговиње Аљбон Џемаили. На средбата, како што соопшти Министерството...