18.8 C
Скопје

По пожар во Белград почина дете, уште три се во животна опасност

Едно од седумте деца, кои беа повредени во пожарот кој се случи во петокот попладне во белградската населба Чукарица почина на Универзитетската детска клиника.

Пожарот се случил околу 16,30 часот на аголот од улиците Милорада Јовановица и Галиполска.

Пред пожарот имало експлозија, а потоа и пожар. Пожарот пламнал во барака која била под далновод.

После несреќата повредените пациенти биле хоспитализирани на Одделот за пластична хирургија. Три се во животна опасност. Повредените деца се на возраст од 6 до 15 години.

Поврзани вести

ВИДЕО | Андоновиќ: Тензии во Црна Гора – владата на Кривокапиќ пред оставка поради резолуцијата за Сребреница

Слободен печат

Анкета за бугарските избори: Разликата меѓу ГЕРБ и „Има таков народ“ е помала од 2 отсто

Слободен печат

Земјотрес од 5,9 степени регистриран во близина на Грција и Турција

Слободен печат

Во Луксембург ќе се одржи меѓувладина конференција ЕУ-Србија

Слободен печат

Детали за трагедијата во Сурчин: Иван се извлекол од септичка јама, Бранко не дава знаци на живот

Слободен печат

Изгоре „корса“, сè уште не се знае идентитетот на жртвата

Слободен печат

Остави Коментар