15.8 C
Скопје

Tag : опасност

Живот Магазин Магазин слајдер

Медицинска сестра предупредува за опасностите од мини чоколадните јајца за деца кои се ултра популарни за Велигден

Слободен Печат
Ники Јуркутц, која работи како извршен директор на организацијата „Tiny Hearts Education“, предупреди за малите чоколадни јајца кои се актуелни за Велигденските празници. Имено, таа...
Вести Регион Слајдер

Сава Јањиќ: Се чини дека косовските власти живеат во паралелна реалност

Слободен печат
Игуменот на манастирот Високи Дечани, Сава Јањиќ, рече дека одлуката на „Европа Ностра“, со која манастирот Високи Дечани се стави на годинашната листа на седум...
Регион

По пожар во Белград почина дете, уште три се во животна опасност

Горан Наумовски
Едно од седумте деца, кои беа повредени во пожарот кој се случи во петокот попладне во белградската населба Чукарица почина на Универзитетската детска клиника. Пожарот...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат
Во 1992 година изумителот Стивен Поплавски го унапреди готвењето со креирањето на првиот блендер. Иако неговата замисла била да најде начин како да подготви повкусни...
Вести Свет Слајдер

„Форин Полиси“: Политичарите ги загрозуваат независните медиуми

Слободен печат
Најголема опасност за иднината на независните медиуми претставува новиот бран на политичкит лидери кои ги напаѓаат медиумите, оценува порталот „Форин Полиси“. Во текстот со наслов...
Вести Свет

Помпео со порака до Турција: Рускиот систем С-400 е закана по безбедноста на војската и на воената технологија на САД

Слободен печат
Рускиот систем С-400 претставува закана по безбедноста на војската и на воената технологија на САД, изјави американскиот државен секретар Мајк Помпео пред неговиот турски колега...
Вести Македонија Свет Слајдер

Европол предупреди на лажни вакцини против Ковид-19

Слободен печат
Европската полициска служба (Европол) денеска предупреди за опасност од измами за организиран криминал поврзани со вакцините против Ковид-19, вклучувајќи и можност криминалци да продаваат лажни...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Кои намирници не смеат да ги јадат бебињата помлади од 12 месеци?

Слободен печат
Како правилно да го храните вашето бебе помладо од една година?...
Вести Свет

Американски лекар со обвинувања до Трамп: Увезува непроверени лекови од Индија и Пакистан

Слободен печат
Водечкиот американски научник кој работи за владата на САД, Рик Брајт, го обвини претседателот Доналд Трамп дека не се подготвил правилно за пандемијата од корона...
Вести Свет

СЗО: Опасна е употребата на непроверени лекови против коронавирусот

Слободен печат
Светската здравствена организација денеска предупреди дека употребата на непроверени лекови за лекување на Ковид-19 без надлежни докази за нивната ефикасност може да биде опасно и...