Крадецот изеде ќотек: 82-годишна баба си ја бранеше продавницата (ВИДЕО)

Бабичка на 82 години која работи како продавачка во англискиот град Стоук се здоби со полесни повреди откако се обиде да спречи крадец во нејзината продавница и го истепа со бастун.

Оваа снимка брзо ги освои срцата на гледачите ширум светот. Имено, на снимката јасно се гледа како старицата со бастунот за одење го тепа разбојникот за да спречи да и ја украде стоката.

Крадецот на крај сепак успеа да ја собори и да побегне со неколку украдени кутии цигари и пари.

Дечкото кој се сомничи за грабеж е уапсен.

Прочитајте и...  За Шерон Стоун знае цел свет, а вака изгледа нејзината помлада сестра Кели (ФОТО)

Прочитај повеќе

Патот до престолот на Ријана: Од улична продавачка до најбогата пејачка (ФОТО)

Слободен Печат

Науката има доказ дека младоликите луѓе се поинтелегентни од другите, еве и зошто

Слободен печат

Ќерката на Елвис Присли прозборе за врската со Мајкл Џексон, во која влегла за да го спаси! (ФОТО)

слободен печат

Направете совршени макаронс колаченца (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Човечкиот Кен се оперира за да стане Барби

Слободен печат

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × два =

Прочитај повеќе

БЕЗ 30.000 ЕВРА НЕ ОДИ ВО ШОПИНГ – Запознајте ја српската Шерон Стоун: Живееше живот како од бајките, а потоа и се случија ДВЕ СТРАШНИ ТРАГЕДИИ (ФОТО)

Слободен печат

Имате над 30 години? Исфрлете ги овие работи од вашиот несесер

Слободен печат

Петгодишно дете го спасило целото семејство од пожар

Слободен печат

За Шерон Стоун знае цел свет, а вака изгледа нејзината помлада сестра Кели (ФОТО)

Слободен печат

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Слободен печат

Во чии раце ќе заврши наследството на Кирк Дагас од 60 милиони долари?

Слободен печат