Крадецот изеде ќотек: 82-годишна баба си ја бранеше продавницата (ВИДЕО)

принтскрин

Бабичка на 82 години која работи како продавачка во англискиот град Стоук се здоби со полесни повреди откако се обиде да спречи крадец во нејзината продавница и го истепа со бастун.

Оваа снимка брзо ги освои срцата на гледачите ширум светот. Имено, на снимката јасно се гледа како старицата со бастунот за одење го тепа разбојникот за да спречи да и ја украде стоката.

Крадецот на крај сепак успеа да ја собори и да побегне со неколку украдени кутии цигари и пари.

Дечкото кој се сомничи за грабеж е уапсен.

Видео на денот