Косановиќ негира дека бил приведен: Еве гледам голови на Меси

Легендарниот тренер Косановиќ потврди дека имало проблем со паркинг/Фото: Принтскрин/Youtube

Проблемот со паркирањето настана поради изградба на нов објект во близина, според зборовите на легендарниот српски тренер.

Денеска беше објавена вест дека фудбалскиот стручњак Милорад Косановиќ бил приведен во Нови Сад поради вербален конфликт со комунален инспектор.

Сето ова започна со пријавата поради неправилното паркирање на поранешниот тренер на Војводина и Црвена звезда.

– Никој не ме уапси. Еве ме дома, ги гледам головите на Меси и Салас. Tочно е дека имавме недоразбирање поради проблеми со паркирањето во близина на зградата во која живеам. Овој проблем ни пречи поради изградбата на нов објект, па ги оставаме автомобилите во нашиот двор. И тогаш се наоѓа некој да види дали сте зачекориле на тревата – рекол Косановиќ во телефонски разговор.

Кошановиќ немаше забелешки за третманот од страна службениците.

– Можам само да кажам дека сите луѓе од полицијата и надлежните служби на градот беа супер коректни кон мене, завршивме сè, сите се разбравме така што нема некои афери или проблеми – додаде Косановиќ.

Приведен Милорад Косановиќ, легендарниот српски тренер нападна службено лице

Видео на денот