• нови сад

Балканско одбојкарско првенство: Кадетите загубија од Молдавија

Македонската машка кадетска репрезентација беше поразена од Молдавија со 3:1 (23:25, 25:21, 25:17, 25:18) во првиот натпревар на Балканското првенство во Нови Сад. Главна карактеристика на нашата игра беше непостојаниот прием поради што немавме можност да организираме чисти акции. А лошо напаѓавме и на добар прием, па противникот знаеше како да го искористи тоа, се …

Балканско одбојкарско првенство: Кадетите загубија од Молдавија Read More »