Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Откако Манчестер јунајтед ја пропушти шансата летово да ги обезбеди услугите на Џејдон Санчо, уште една потврда дека играчот нема да реализира трансфер на „Олд Трафорд“, потврди и спортскиот директор на „милионерите“, Михаел Цорк.

Воедно уште една вест ја изненади јавноста, а тоа е дека Санчо дека нема да потпише нов договор со Борусија, откако тоа веќе го направил во текот на минатата сезона.

Според „Билд“, англискиот репрезентативец добил подобра плата и подобар договор до јуни 2023 година.

Џејдон Санчо е во нашите планови за новата сезона и тоа е конечната одлука и со тоа ги даде сите одговори. Минатата сезона ги подобривме пплатите во склоп со неговите игри и напредокот, па во тој контекст, веќе е продолжен договорот до 2023 година – рече Цорк, а пренесува и клупскиот сајт на германскиот клуб.

Прочитајте и...  Ливерпул шампионски на „Стемфорд бриџ“, Мане го урна Челси! (ВИДЕО)

Како што и веќе е објавено, Јунајтед и натаму е активен на трансфер пазарот, се шпекулира дека ја следи ситуацијата со крилниот играч на Јувентус, Даглас Кошта, а според италијанските медиуми нова желба на норвешкиот менаџер Оле Гунар Солскјер е Федерико Киеза кој Фиорентина го вреднува од 60-70 милиони евра.

Прочитај повеќе

Невил: Не се освојува титула со Мегваер и Линделоф!

Слободен печат

Учесник во групите на Лига Европа го промовираше Руфати

Слободен печат

Халеп со прва титула во „вечниот“ град, Плишкова го предаде мечот (ВИДЕО)

Слободен печат

Мората на позајмица, а Суарез пред трансфер во Атлетико!?

Слободен печат

Косово без најдобриот напаѓач против Македонија!?

Слободен печат

Клоп уште еднаш ја покажа својата човечка величина! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Изов со принудни измени поради седум позитивни случаи на коронавирус

Слободен печат

Славниот Марадона денеска ќе навива против Ѓоковиќ

Слободен печат

Тодоров: Би било добро да ги играме мечевите на неутрален терен!

Слободен печат

„Марка“: Сега е јасно дека Зидан има сериозен проблем!

Дејвис со тројка во последната секунда за втор триумф на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски ја најави победата на Јуве, успешно деби и за Пирло! (ВИДЕО)

Слободен печат