8 C
Скопје

Не успеа Јунајтед: Санчо со „милионерите“ во Швајцарија!

Англискиот фудбалер е на списокот играчи кои ќе бидат дел од подготовките на Борусија Дортмунд пред почетокот на новата сезона.

Претходните денови се шпекулираше дека можно е Џејдон Санчо да се пресели во редовите на Манчестер јунајтед.

Како што информира „Билд“, на англискиот клуб му беше поставен рок до 10 август да одлучи дали сака да плати 120 милиони евра за реализација на трансфер.

Денеска е објавено дека Санчо одлучи да замине на подготовки со Борусија, и отпатува со „милионерите“ во Швајцарија.

Прочитајте и...  Откриено колку пари бара Надал за настап на помалите турнири

„Црвените ѓаволи“ не успеаја летово да ги обезбедат услугите на играчот, иако наводно се договориле двете страни околу личните услови и дека наскоро ќе биде потврден петгодишен договор вреден 88 милиони евра.

Првите луѓе од „Олд Трафорд“ и натаму ќе бидат активни на трансфер пазарот, според „Дејли Мејл“ сега ја следат ситуацијата со крилниот фудбалер на Јувентус, Даглас Кошта.

Поврзани вести

Митревски се прости од Кинтана: Ти благодарам за се…

Слободен печат

Откриено колку пари бара Надал за настап на помалите турнири

Слободен печат

Започна трката за Халанд, Челси е првиот тим кој ќе понуди повеќе од 100 милиони евра

Слободен печат

Хамилтон: Се додека дишам, ќе се борам за промени

Слободен печат

ВИДЕО: Перо Антиќ: Доколку не им се допаѓам на клубовите, ќе си заминам

Слободен печат

Шанса за одбојкарите: Завршниот турнир во Европската лига ќе се игра во Македонија

Слободен печат

Остави Коментар