„Комити“ им дадоа поддршка на фудбалерите на Вардар (ВИДЕО)

Верните „Комити“ им дадоа поддршка на играчите предводени од тренерот Александар Васоски кои официјално ги започнаа летните подготовки.

Претходно објавивме дека фудбалерите се соочуваат со финансиски проблеми, заостанати плати, а и се шпекулираат голем број на заминувања од клубот.

vardarfans.mk

Навивачите побараа да играат храбро во светиот „црвено-црн“ дрес без разлика на ростерот кој го имаат.

Ветуваат дека и натаму ќе ги поддржуваат своите играчи од трибините, а во име на тимот, капитенот Филип Гачевски рече дека ќе играат од срце за Вардар.

vardarfans.mk

На собирот ги немаше Вилијам Лира, Кларенс Битанг, Леовигилдо Жуниор Реис Родригез и Хуан Фелипе, додека присутни беа и играчи од младинската школа на клубот.

Голема е можноста и во новата сезона Жуниор да биде дел од клубот, додека под знак прашалник е Битанг.  Повратници исто така се играчите кои изминатиов период беа на позајмица во други екипи, се работи за Оливер Дишлиевски и Никола Серафимов.

Прочитајте и...  Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат