Кога „натрапник“ ќе ти дојде на промоцијата на Азар (ВИДЕО)

Реал Мадрид го ангажираше и Азар на почетокот од преодниот рок, а претходно дојде и српскиот напаѓач Лука Јовиќ.

И додека претставувањето на Јовиќ помина мирно, на промоцијата на Азар малку недостасуваше да дојде до инцидент.

Според проценките околу 50.000 гледачи биле присутни на трибините..

Секако на стадионот во Мадрид се собраа голем број на навивачи да го видат Азар, а меѓу нив беше и еден „непосакуван“ кој верувале или не беше во дрес на Барса, најголемиот ривал на Реал.

Го забележаа, викаа по него кој добро размисли и веднаш го соблече дресот, а навивачите на Реал ја искористија и можноста да упатат погрдни зборови кон шампионот во „Ла Лига“.

Прочитајте и...  Далеку од „пријателска“: Невиден инцидент на кошаркарски меч во Украина! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски