• сантјаго бернабеу

ВИДЕО: Неверојатна статистика и кикс на Реал Мадрид против Кадиз!

Фудбалерите на Реал Мадрид изненадувачки одиграа само нерешено без голови (0:0) на домашен терен против Кадиз во натпреварот од 18 коло во најсилното шпанско првенство. На стадионот „Сантјаго Бернабеу“ во Мадрид немаше големи возбудувања особено во првото полувреме. Играчите на Карло Анчелоти доминираа, имаа посед на топката, во првите 45 минути имаа дури 82% посед, …

ВИДЕО: Неверојатна статистика и кикс на Реал Мадрид против Кадиз! Read More »