Клоп не можеше да верува, големи грешки на Ван Дајк и Алисон! (ВИДЕО)

Вечерва во дербито од 36 коло во Премиер лигата шампионот Ливерпул загуби на гостувањето кај Арсенал со 2:1.

Сите голови на „Емирати“ стадионот во Лондон беа реализирани во првото полувреме, први во водство дојдоа Редси со погодокот на Мане.

А „топчиите“ го направија пресвртот благодарение на головите на Лаказет и Нелсон, а придонес имаа и големите грешки на одбранбениот играч Ван Дајк и голманот Алисон.

Арсенал со 13 триумф е на деветтата позиција со 53 бодови, само три помалку од Вулверхемптон кој е на шестото место кое води во квалификациите на Лига Европа.

Воедно за менаџерот Јирген Клоп ова е прв пораз од Арсенал во Премиер лигата во неговата менаџерска кареира. Досега учинокот беше пет победи и три нерешени.

Тотенхем триумфираше за Орие, Сити сигурен против Борнмут (ВИДЕО)

Прочитајте и...  Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат