Tag : виржил ван дајк

Спорт Фудбал

Клоп не можеше да верува, големи грешки на Ван Дајк и Алисон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва во дербито од 36 коло во Премиер лигата шампионот Ливерпул загуби на гостувањето кај Арсенал со 2:1. Сите голови на „Емирати“ стадионот во Лондон...
Спорт Фудбал

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат
Првиот човек на Реал Мадрид има намера во наредното лето значајно да го засили својот клуб со нов играч. Како и секогаш, Перез има на...
Спорт Фудбал

Шеста „Златна топка“ за Лионел Меси! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на Барселона и репрезентативец на Аргентина годинава е добитник на „Златната топка“ во изборот на „Франс Фудбал“. Во неделата прекрасен победнички погодок имаше Лионел...
Спорт Фудбал

Објавени и резултатите, Меси ја освојува „Златната топка“! (ФОТО)

Слободен печат
Француските медиуми на еден ден пред свечената церемонија ги открија резултатите и веќе на тој начин се знае дека „Златната топка“ повторно ќе заврши во...
Спорт Фудбал

„Франс Фудбал“ го знае добитникот на „Златната топка“!?

Слободен печат
По 16. пат во кариерата на листата главни фаворити за добивање на престижната индивидуална награда се најде и Кристијано Роналдо. Според италијанските медиуми, токму Роналдо...
Спорт Фудбал

Модриќ нема да ја брани титулата, имаме 30 кандидати за „Златната топка“!

Слободен печат
„Франс Фудбал“ ги објави 30 имиња кандидати за годинешната „Златна топка“, најпрестижната награда во светот на фудбалот. Фаворите за освојување на ова признание се Виржил...
Спорт Фудбал

ФИФА: Меси е најдобар фудбалер на светот! (ФОТО)

Слободен печат
Лионел Меси е прогласен за најдобар фудбалер на светот во изборот на ФИФА за 2019 година, а во конкуренција за наградата беа уште Виржил Ван...