Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Холандскиот дефанзивец е еден од најдобрите играчи на екипата на Ливерпул и кој лани беше еден од кандидатите за „Златната топка“

Првиот човек на Реал Мадрид има намера во наредното лето значајно да го засили својот клуб со нов играч.

Како и секогаш, Перез има на ум некоја голема ѕвезда, а ова лето треба да биде Холанѓанецот Виржил Ван Дајк.

Тој треба да ја продолжи низата на големи sвезди кои доаѓаат во Мадрид секое лето откако во 2018 година дојде Тибо Куртоа, а лани и неговиот тимски колега Еден Азар.

Флорентино Перез за Ван Дајк нуди огромни 160 милиони евра, пренесува шпанскиот „Дон Балон“.

Прочитајте и...  Коронавирусот се врати во Црвена звезда, позитивни дури шест фудбалери

Тоа е скоро двојно повеќе од сумата што Ливерпул ја плати на Саутемптон во јануари 2018 година. Тогаш Холанѓанецот пристигна на „Енфилд“ за 84 милиони евра.

Подоцна стана веројатно најголемата ѕвезда на клубот и беше еден од главните кандидати за „Златната топка“ минатата година, но истата заврши во рацете на Лео Меси.

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат