Tag : алисон

Спорт Фудбал

Клоп не можеше да верува, големи грешки на Ван Дајк и Алисон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва во дербито од 36 коло во Премиер лигата шампионот Ливерпул загуби на гостувањето кај Арсенал со 2:1. Сите голови на „Емирати“ стадионот во Лондон...
Спорт Фудбал

Невил знае кој е најзаслужен за титулата на Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
Од среда официјално ќе продолжи сезоната во Премиер лигата, а многу блиску до освојување на титулата после три децении е екипата на Ливерпул. Голем број...
Спорт Фудбал

На врвот со Ливерпул, Алисон е најдобриот голман на светот! (ФОТО)

Слободен печат
Изборот на „Франс Фудбал“ за Златната топка оваа година е уште побогат, откако беше поставена и награда за најдобар голман на светот. Историската прва награда...
Спорт Фудбал

Хендикеп за Ливерпул: Без Алисон во УЕФА Суперкупот!

Слободен печат
Бразилецот Алисон има повреда на ногата и нема да замине во Истанбул (Турција) со екипата следната недела за дуелот против Челзи. – Немаше ништо лошо...
Спорт Фудбал

Моќен старт на Ливерпул: За едно полувреме го „реши“ Норич! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ливерпул ги обезбеди првите три бода уште во првото полувреме, новата премиерлигашка сезона започна со автологот на Хенли во седмата минута. Во 19 минута зголемување...